کد خبر : 208827
تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1402 - 19:49

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش مهمی با بیابان‌زدایی دارد

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش مهمی با بیابان‌زدایی دارد

حمید سلامتی با حضور در خبرگزاری ایلنای گلستان اظهار کرد: در استان گلستان بیش از ۶ هزار کیلومتر مرز مشترک بین اراضی ملی با کشاورزی وجود دارد که از ابتدای سالجاری ۸۰۰ کیلومتر آتش‌‌بر احداث‌ شده است. نیروهای منابع طبیعی با امکانات و تجهیزات مرتبط با عملیات اطفای حریق تا پایان تابستان در حالت آماده‌باش به

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش مهمی با بیابان‌زدایی دارد

حمید سلامتی با حضور در خبرگزاری ایلنای گلستان اظهار کرد: در استان گلستان بیش از ۶ هزار کیلومتر مرز مشترک بین اراضی ملی با کشاورزی وجود دارد که از ابتدای سالجاری ۸۰۰ کیلومتر آتش‌‌بر احداث‌ شده است. نیروهای منابع طبیعی با امکانات و تجهیزات مرتبط با عملیات اطفای حریق تا پایان تابستان در حالت آماده‌باش به سر خواهند برد.

وی ادامه داد: سهم استان در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در چهار سال تولید و کاشت  بیش از ۹ میلیون اصله نهال جنگلی است. با اقدامات انجام شده توانستیم در نهالستان قرق بیش از دو میلیون اصله، نهالستان تاویر بیش از ۲۸۰ هزار اصله، نهالستان سوسرا بیش از ۲۷۰ هزار اصله و نهالستان قپان بیش از ۱۴۰ هزار اصله نهال تولید کنیم.

سلامتی بیان کرد: اداره کل منابع طبیعی استان بیش از ۲ هزار هکتار زمین رایگان در قالب ماده ۴ قانون ساماندهی مسکن برای ساخت خانه‌های  روستایی در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است. زمین های واگذار شده به بنیاد مسکن در حدود ۳۰۰ روستا واقع شده است.

وی تصریح کرد: ۳۰۶ هزار هکتار از مراتع قشلاقی گلستان در معرض خطر بیابانزایی قرار دارد. در سال های اخیر برای مقابله با بیابان‌زایی اقداماتی شامل ۲۲ هزار هکتار حفاظت و قرق، ۹ هزار هکتار مدیریت هرزآب، ۸ هزار هکتار بوته کاری از جمله اقدامات انجام شده در سال های اخیر است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.